Frisch ab MFK Frisch ab Service 12 Monate Garantie Rückfahrkamera/Parksensoren DAB+/BT-Audio Sitzheizung Tempomat
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'270 kg |
| Kerb weight | 1'765 kg |
| Type approval number | 1TA686 |
| Car-Nr. | 10090 |
| Cubic capacity | 2'494 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 1 Jahr oder 20Tkm was zuerst erreicht auf Motor Getriebe auf Wunsch 500.- |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 123'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 114 kW / 155 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| New price | CHF 49'900 |
| Price | CHF 19'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.