Sehr gepflegter Mazda 6 aus 1. Hand
Garage Engehof Werner GmbH
Schaffhauserstrasse 227
Beringen / SH
Tel: 052 500 52 37
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'113 kg |
| Kerb weight | 1'623 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1mb673 |
| Cubic capacity | 2'488 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 21'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 143 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.