30er beschränkt, Nebenantrieb geht nicht rein, fahrbar auf Platz
Autoverwertung Zimmermann GmbH
Industriestrasse 13
Reichenburg / SZ
Tel: 055 464 30 43
Tel: 079 691 34 53
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 7'490 kg |
| Kerb weight | 2'865 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3IE207 |
| Car-Nr. | 15454 |
| Cubic capacity | 5'193 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 138'377 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 02.2022 |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 64'063 |
| Price | CHF 14'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.