Gewindefahrwerk ST Suspensions, Made bei KW.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'232 kg |
| Kerb weight | 1'932 kg |
| Warranty | 48 Monate oder 80000 km Herstellergarantie 4 Jahre bzw. 80.000 km. Batterie und Antriebseinheit 8 J |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 393 kW / 535 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 547 km |
| New price | CHF 54'990 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.