Frisch Ab MFK / Service Gepflegt / KLima / Tempomat / Navi / Leder / Panorama Dach / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'575 kg |
| Kerb weight | 1'211 kg |
| Cubic capacity | 1'596 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 187'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 134 kW / 182 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.9 / 4.8 / 5.9 |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 25'740 |
| Price | CHF 6'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.