Frisch Ab MFK / Service Gepflegt / KLima / Tempomat / Navi / Leder / Panorama Dach / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'760 kg |
| Kerb weight | 1'493 kg |
| Trailer load braked | 1'070 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 180'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 9.6 / 5.8 / 7.2 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 34'420 |
| Price | CHF 5'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.