Frisch Ab MFK / Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Navi / / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'570 kg |
| Kerb weight | 1'088 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1vd724 |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 229'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.8 / 4.5 / 5.3 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 124 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 23'220 |
| Price | CHF 4'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.