Nos Engagements-12 Mois de Garantie possible-leasing/Credit-Reprise de votre véhicule-Expertise du jour possible.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'985 kg |
| Kerb weight | 1'500 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1ad793 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 117'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 / 4.3 / 4.7 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 124 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 42'750 |
| Price | CHF 15'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.