Nos Engagements-leasing/Credit-Reprise de votre véhicule-Expertise du jour possible.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 01.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'045 kg |
| Type approval number | 1MD632 |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 142'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 285 kW / 388 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 18.5 / 8.9 / 12.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 289 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 190'900 |
| Price | CHF 14'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.