* GUTER ZUSTAND * NAVI * LED-SCHEINWERFER * CH-FAHRZEUG * AUS 1HAND * 8-FACH BEREIFT *
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'615 kg |
| Kerb weight | 1'849 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1FK138 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 200'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 48'700 |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.