SQ8 MIT 503 PS QUATTRO POWER TRAUMHAFTE AUSSTATTUNG, WERKSGARANTIE UND GRATIS SERVICE ZUM ABSOLUTEN SPARPREIS NUR BEI AUTOWELT 24
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'055 kg |
| Kerb weight | 2'695 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 064276 |
| Warranty | 24 Monate 10 JAHRE ODER 100'000 KM GRATIS-SERVICE |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 370 kW / 503 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 458 km |
| Battery capacity | 106.0 kWh |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.