SOCARS Autocenter AG
Gurzelenstrasse 2
Bellach / SO
Tel: 032 510 24 29
Tel: 076 596 17 63
| Body style | Minibus |
| First registration date | 05.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'140 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | RMJ595 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis 790.- |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 125'700 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 06.2025 |
| Fuel consumption | 8.9 |
| CO2 emissions | 234 g/km |
| Euro norm | euro-6 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.