Top Angebot 1Hand CH-Fahrzeug alle-Service ab MFK inkl.24-Monate Garantie Europaweit.
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'660 kg |
| Kerb weight | 2'115 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 91'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 299 kW / 407 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.3 |
| CO2 emissions | 52 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Battery capacity | 10.4 kWh |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.