Facelift Modell / CH-Fahrzeug / ab MFK / inkl. Winterräder
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'870 kg |
| Kerb weight | 1'544 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1HC407 |
| Cubic capacity | 1'580 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 86'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 104 kW / 141 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 4.5 / 3.8 / 5.2 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 119 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Battery capacity | 1.5 kWh |
| New price | CHF 41'900 |
| Price | CHF 19'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.