Wunderschöner und gepflegter Mercedes-Benz E350 / Frisch ab Service und MFK / Leasing ab 528.-
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie auf Motor, Turbo und Getriebe über externe Versicherung. |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 108'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6 / 4.5 / 5.1 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 76'100 |
| Price | CHF 30'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.