* CH-Fahrzeug * 22 Zoll Haxer Alufelgen / Rückfahrkamera / Navigationsystem / DAB + / Frisch ab MFK Service /8x Bereift *
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'690 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1LC687 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis von 399 chf |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 126'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.5 / 5.1 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 47'500 |
| Price | CHF 15'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.