Frisch ab MFK und grossem Service. KOMPRESSOR UMBAU ALLES EINGETRAGEN (163PS), Sommer und Winterräder.
Garage & Pneuhaus B. Langenegger
Wangenstrasse 80
Herzogenbuchsee / BE
Tel: 031 516 78 80
Tel: 079 330 76 76
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 01.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'500 kg |
| Kerb weight | 1'089 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1fh812 |
| Cubic capacity | 1'596 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 118'600 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 7.8 / 5.4 / 5.9 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 24'250 |
| Price | CHF 6'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.