Sorglos-Paket: Mit 1 Jahr Garantie, frisch ab Service MFK, 8-fach bereift. VOLLAUSSTATTUNG:Volllederpaket - Alcantara Dachhimmel - Bang Olufsen - Panoramadach - u.v.m....
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'900 kg |
| Kerb weight | 2'265 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1BH234 |
| Chassis Number (VIN) | WBAKS810100S49873 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 207'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 / 7 / 6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 173 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 108'200 |
| Price | CHF 26'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.