Sehr schöner TowGo als Neuwagen.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 8 |
| Kerb weight | 2'550 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 5'654 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 5 Sterne Garantie möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 250 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 268 kW / 364 PS |
| Doors | 5 |
| Price | CHF 87'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.