Expertisé VETERAN / plus de 60 ans dans la même famille
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.1939 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 3 |
| Kerb weight | 1'060 kg |
| Trailer load braked | 1 kg |
| Cubic capacity | 1'911 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 103'623 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 41 kW / 56 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 10.2020 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 160 g/km |
| Euro norm | euro-1 |
| Price | CHF 19'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.