Lust auf eine Probefahrt ? Toller Opel Corsa mit Radio // Heckscheibenheizung // Zigarettenanzünder uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 980 kg |
| Type approval number | 1oa692 |
| Chassis Number (VIN) | W0L0XC |
| Cubic capacity | 973 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | Red |
| Mileage | 172'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 43 kW / 58 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 09.2024 |
| Fuel consumption | 7 / 4 / 5 |
| CO2 emissions | 131 g/km |
| New price | CHF 14'500 |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.