***Motor und Getriebe gut***Automat***Klima***B04***
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'800 kg |
| Kerb weight | 1'375 kg |
| Trailer load braked | 1'250 kg |
| Type approval number | 1BB251 |
| Cubic capacity | 1'796 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 191'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 9.8 / 5.4 / 7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 33'700 |
| Price | CHF 890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.