AMG-Line, Memory-Paket, Park-Paket, COMAND Online, AHK, etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 003166374010 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate Garantie: 12 Monate Occasionsgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 104'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.9 / 7.3 / 8.3 |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 119'545 |
| Price | CHF 45'520 |
Note: actual equipment may differ from that listed.