AUDI 100 2.3 5E 5 Gang HandschalterCH Fahrzeug I Einmaliger Zustand I Wenig Kilometer I Erstlack I Kein Rost das Fahrzeug ist zusätzlich Konserviert
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.1988 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'800 kg |
| Kerb weight | 1'250 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1A6029 |
| Cubic capacity | 2'308 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | blue |
| Mileage | 95'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 09.2019 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 33'450 |
| Price | CHF 22'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.