Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'120 kg |
| Kerb weight | 2'665 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 003166419010 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie: MSI 3 Jahre oder 100'000 Km / Kostenloser Service 10 Jahre oder |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 22'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 450 kW / 612 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 186'133 |
| Price | CHF 112'520 |
Note: actual equipment may differ from that listed.