Bosch Car Service Center Busswil Motorsport Schneider
Amselweg 2
Busswil b. Büren / BE
Tel: 032 516 19 88
| Body style | convertible |
| First registration date | 02.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Chassis Number (VIN) | WAUZZZ549249248 |
| Cubic capacity | 4'297 cc |
| Cylinders | 8 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Mileage | 52'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 360 kW / 489 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13 |
| CO2 emissions | 299 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 217'200 |
| Price | CHF 115'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.