| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'625 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 262787 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 2025-09-28, 12 Monate oder 81000 km Gratisservice 10 Jahre oder bis 100'000 km ab 1. Inverkehrssetz |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 68'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2020 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 126'192 |
| Price | CHF 69'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.