Frisch ab MFK und Service, aus 1. Hand, Parksensoren hinten, mit Sortimoaussstattung, kleinere Gebrauchsspuren (siehe Foto).
| Body style | Minibus |
| First registration date | 07.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3OA661 |
| Car-Nr. | 599.609.465 |
| Cubic capacity | 2'299 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 124'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 10.6 / 8.9 / 8.6 |
| CO2 emissions | 226 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 46'440 |
| Price | CHF 12'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.