Top Ausstattung- Automat- AHK 2800 Kg- 4x4-(2WD-4WD)
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 1'990 kg |
| Type approval number | x |
| Chassis Number (VIN) | 1D4 PU5 GX0 BW5 496 69 |
| Cubic capacity | 3'952 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 174'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 194 kW / 264 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Price | CHF 9'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.