Propre, carnet de service à jour, 2 clefs, expertisé du jour,
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'395 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1bc433 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 99'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 / 4.6 / 5.8 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 39'920 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.