** Suzuki Jimny AUTOMAT ** Gute Ausstattung / 4x4 etc. ** MFK am 18.07.2025 i.O. ** Hat Gebrauchsspuren ** Garantie 3Mt. / 3000KM ** Kredit **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'420 kg |
| Kerb weight | 1'150 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1SD637 |
| Cubic capacity | 1'328 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2 Monate oder 2000 km Ab MFK |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 136'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 63 kW / 86 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 8.9 / 6 / 7.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 26'990 |
| Price | CHF 13'343 |
Note: actual equipment may differ from that listed.