Dorfgarage AG Mittelhäusern
Schwarzenburgstrasse 1018
Mittelhäusern / BE
Tel: 031 849 01 96
| Body style | convertible |
| First registration date | 09.1992 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'715 kg |
| Kerb weight | 1'320 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1b5042 |
| Cubic capacity | 2'494 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 152'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 52'100 |
| Price | CHF 29'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.