Diverse Kratzer und Beulen, Leicht Hagelschaden. Airbag Lampe Leuchtet.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'525 kg |
| Kerb weight | 1'055 kg |
| Type approval number | 1RA373 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 130'200 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 72 kW / 98 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 11.2021 |
| Fuel consumption | 8.8 / 5.2 / 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 160 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 17'990 |
| Price | CHF 1'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.