TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / TEMPOMAT / NAVIGATION / PARKSENSOREN
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'330 kg |
| Kerb weight | 1'768 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1VH188 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG BASIC + CHF 500.- / GOLD + CHF 1'200.- |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 109'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 198 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.