Ab MFK 03.2025 8 Fach Bereift guter Zustand Tel. Nr. 079 261 38 93
Carrosserie Steinenbach
Steinenbachstrasse 3a
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 61 01
Tel: 079 261 38 93
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'190 kg |
| Kerb weight | 930 kg |
| Type approval number | 1TA4 85 |
| Chassis Number (VIN) | JTD KG1 8C2 0N5 487 24 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | grey |
| Mileage | 151'120 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 50 kW / 68 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 / 3.9 / 4.5 |
| CO2 emissions | 103 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 15'850 |
| Price | CHF 3'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.