Top Zustand, 4x4, Anhängerkupplung, Sitzheizung, 6 Plätzer, 2+2 Sitze im Fahrgastraum davon 2 drehbar, 8-fach bereift. Sitze einzeln entnehmbar.
| Body style | Van |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'429 kg |
| Type approval number | 1VJ7 86 |
| Chassis Number (VIN) | WV2 ZZZ 7HZ LH0 393 10 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 55'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 146 kW / 199 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 07.2023 |
| Fuel consumption | 10 |
| New price | CHF 85'000 |
| Price | CHF 51'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.