F. + Ch. Müller AG / Autocenter Wehntal GmbH / Saturn Garage AG
Gewerbestrasse 11 /Wehntalerstrasse 54
Steinmaur -Sünikon / ZH
Tel: 044 546 48 93
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'755 kg |
| Type approval number | 3FN606 |
| Chassis Number (VIN) | WF0EXXTTRBPT31195 |
| Car-Nr. | 1-1126 |
| Warranty | 60 Monate Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | white |
| Mileage | 500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 317 km |
| Battery capacity | 67.0 kWh |
| New price | CHF 81'710 |
| Price | CHF 22'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.