CH-Fahrzeug / Ab Service und MFK / bisherigen Servicen bei Jaguar Vertragspartner durchgeführt / Top gepflegt / Top-Ausstattung, Kamera, Navi, DAB, Ledersitze
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'585 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1JA334 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Oder 24 Monate, max. 40'000 km beide Aufpreis Möglich |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | black |
| Mileage | 118'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 10.2 / 6 / 7.5 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.