*CH-Fahrzeug*Akrapovic*Panoramadach*Lederausstattung*R-Performance Black Paket*
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'648 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Car-Nr. | 794D20103907 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate 48 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 186 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 77'020 |
| Price | CHF 68'690 |
Note: actual equipment may differ from that listed.