frisch ab MFK, inkl. Sommer- und Winterräder,Navi,ACC,DAB+
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Kerb weight | 1'584 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VF318 |
| Car-Nr. | Ex Carson |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality One gegen Aufpreis |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 110'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.6 / 4.9 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Price | CHF 15'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.