Ab Mfk, Automat, 4x4
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'570 kg |
| Type approval number | 1SC628 |
| Chassis Number (VIN) | JF1 BH9 LRA YG0 284 97 |
| Cubic capacity | 2'457 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 235'400 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Price | CHF 4'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.