BLACK-EDITION..FRISCH AB MFK..FRISCH AB SERVICE..19ZOLL BARRACUDA..HR FEDERN..
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'065 kg |
| Kerb weight | 1'730 kg |
| Type approval number | 1AH584 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 151'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.4 / 6.5 / 9.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 222 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 71'950 |
| Price | CHF 29'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.