Gepflegter Zustand, Aus erster Hand, CH Fahrzeug, frisch ab Service und MFK CH FAHRZEUG I AUS 1. HAND I TOP ZUSTAND UND AUSSTATTUNG I FRISCH AB MFK UND SERVICE I MIT GARANTIE Eintausch, Leasing und Finanzierung möglich FRANÇAIS VÉHICULE CH DE 1ÈRE MAIN ÉTAT ET ÉQUIPEMENT EXCEPTIONNELS FRAIS DE MFK ET SERVICE AVEC GARANTIE Échange, location et financement disponibles ------------------- ITALIANO CH VEICOLO DI PRIMA MANO OTTIME CONDIZIONI E DOTAZIONE FRESCO DA MFK E MANUTENZIONE CON GARANZIA Disponibili permute, leasing e finanziamenti---------------- ENGLISH CH VEHICLE FROM 1ST HAND TOP CONDITION AND EQUIPMENT FRESH FROM MFK AND SERVICE WITH WARRANTY Exchange, lease and financing available
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'055 kg |
| Kerb weight | 1'460 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1mq187 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 142'880 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 141 kW / 192 PS |
| Doors | 6 |
| Fuel consumption | 6.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.