Fahrschulfahrzeug EX30 to Drive Cool mit CHF 7'050.- Preisvorteil
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'235 kg |
| Kerb weight | 1'818 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1VP271 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | Green |
| Mileage | 6'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 200 kW / 272 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 462 km |
| Battery capacity | 69.0 kWh |
| New price | CHF 51'990 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.