M Sportpaket Pro, Comfort Paket, Innovationspaket, Integral-Aktivlenkung, 2-Achs Luftfederung, Komfortzugang, Anhängerkupplung, Sonnenschutzverglasung, Autobahnassistent
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'145 kg |
| Kerb weight | 2'580 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 2'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 400 kW / 544 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 563 km |
| Battery capacity | 109.1 kWh |
| New price | CHF 147'520 |
| Price | CHF 119'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.