Porsche Gebrauchtwagen Zentrum Basel
Rheinstrasse 121
Frenkendorf / BL
Tel: 058 591 19 11
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'125 kg |
| Kerb weight | 2'425 kg |
| Car-Nr. | 102966 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | Ab 1. Inverkehrsetzung |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 346 kW / 470 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.1 |
| Energy efficiency | g |
| Battery capacity | 25.9 kWh |
| Price | CHF 129'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.