ALLES EINGETRAGEN..ALLE SERVICE BELEGBAR..FRISCH AB GROSSE SRVICE..EIN SELTENER FAHRZEUG MIT NUR 103000KM.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 10.1989 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'790 kg |
| Kerb weight | 1'420 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1M2122 |
| Cubic capacity | 2'297 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 103'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 97 kW / 132 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 03.2018 |
| Euro norm | euro-1 |
| Price | CHF 13'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.