Gepflegter Zustand, Aus erster Hand, CH Fahrzeug, frisch ab Service und MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'659 kg |
| Trailer load braked | 1'250 kg |
| Type approval number | 1cg902 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 102'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 / 3.8 / 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.