***CH-Fahrzeug*** 4x4, MFK gültig bis 04.2027, ab Service, 8-fach bereift, Rückfahrkamera, Navi, Sitzheizung, 12Monate Garantie möglich, etc
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'195 kg |
| Kerb weight | 1'808 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1kA461 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 19999 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 126'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 / 4.9 / 6.6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 173 g/km |
| New price | CHF 37'450 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.