*Style*80PS*Ab MFK bis ca. 5.2027*Frisch ab Service Oel+Oelfilter neu*Bi-Xenon*LED Tagfahrlicht*Tempomat*Bluetooth*Sitzheizung*Aux Anschluss*Keyless*Lückenlose Serviceheft alles bei Mitsubishi*
Autoland Nuredini GmbH
Romanshornerstrasse 8
Sulgen / TG
Tel: 071 516 60 23
Tel: 076 611 60 96
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'340 kg |
| Kerb weight | 920 kg |
| Trailer load braked | 200 kg |
| Type approval number | 1mk607 |
| Cubic capacity | 1'193 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km +550.-CHF |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 121'816 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 59 kW / 80 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.8 / 3.7 / 4.3 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 100 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 15'999 |
| Price | CHF 6'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.